Co należy zrobić aby wybić się w portalach społecznościowych? Jak poprowadzić profil aby zdobyć obserwatorów!

Zdobądź nowych obserwatorów w 3 krokach

Co należy zrobić aby wybić się w portalach społecznościowych? Jak poprowadzić profil aby zdobyć obserwatorów!

Social-media stały się dla nas miejscem w którym chcemy zbierać społeczność, a często nawet być mentorami, przykładem lub zwyczajnie cieszyć się popularnością. Społecznościówki stały się wybawieniem dla kompleksów, a czasem nawet je pogłębiają. Jakie triki sprawiają, że chętniej się nas obserwuje? Jak podnieść polubienia zdjęć lub innych postów sprawdzonymi sposobami!

Staraj się jak najczęściej komentować innych i lubić ich posty

Nie staraj się być lepszym od innych w portalach społecznościowych Chcemy być podziwiani, ale to tak nie działa. Chętniej Cię zaobserwują jeżeli będziesz takim samym człowiekiem co wcina na śniadanie takie same kanapki, też wychodzi z psem na spacer, a na wakacjach jedzie nad jezioro. Jeżeli Twoi obserwatorzy utożsamią się z Tobą, od czasu do czasu pokaż jak jesz kraba, ćwiczysz na siłowni czy pływasz prywatnym jachtem, ale pamiętaj aby nie odstawiać i nie eksponować poczuciem większości.

         Pamiętaj aby nie były to byle jakie komentarze, ale takie jak z przyjacielem. Nie chętnie pisze się z samymi firmami, na sztucznych tekstach. Czasem weź na dystans, opowiedz coś w tym komentarzu, jakąś anegdotę, a najlepiej rób tak jakbyś nawijał z przyjacielem.
Jeżeli chodzi o polubienia. Dobrze jest „likować” tych co już obserwujesz, ale czasem wejdź na te profile które właśnie Ciebie zaczęły obserwować. Podziękuj im za follow, spytaj jak się czują, chwaląc to co właśnie wstawili.

Aktywnie prowadź swoje konta w dostosowany sposób

         Przede wszystkim zanim coś zrobisz, najpierw pozostaw nowe aktualności za sobą. Przykładowo w Twitter napisz z 5 tweetów, a następnie przejdź do komentowania tego co jest na Twojej osi czasu. Polub najciekawsze dla Ciebie tweety. Odpowiadaj na powiadomienia, nawet te nadgorliwe, tak jakbyśmy chętnie to robili.

         W przypadku Facebooka, opublikuj nowy post. Na Instagramie wstaw nowe zdjęcie. Wszystko co robisz niech będzie jakościowe. Staraj się odpowiadać na aktualne tematy lub to czym się zajmujesz w sposób interesujący i taki co przyniesie korzyść lub pomoże obserwatorom.

         Te kilka porad nie wymaga zbyt dużego wkładu z naszej strony. Wystarczy zmienić podejście, być bardziej otwartym na ludzi i chętniej odpowiadać. Jeżeli jednak jesteśmy nieciekawi, nie mamy nic do zaoferowania, nawet triki najlepszych z najlepszych mogą przynieść mało efektów.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

Shopping Cart
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy