Jak samemu zrobić stronę internetową? Czy warto założyć stronę internetową? Powody, dla których należy się nad tym zastanowić!

Dlaczego warto założyć stronę internetową?

Jak samemu zrobić stronę internetową? Czy warto założyć stronę internetową? Powody, dla których należy się nad tym zastanowić!

Gdy jestem pytany o blogowanie odpowiadam, że napisanie artykułu to pestka, gorzej bywa z logistyką i stroną techniczną. Napisanie tekstu zajmuje mi 1-3 godziny.

Zalety posiadania strony internetowej

  • klienci szukają strony internetowej, aby zweryfikować wiarygodność firmy
  • strona internetowa jest miejscem, która łączy wszystkie miejsca w Internecie, gdzie jest firma
  • przez stronę internetową kontaktują się odbiorcy (kontakt, e-mail, ikony social media)
  • strona internetowa to miejsce, gdzie można sprawdzić wiarygodność ofert i konkursów

Wady posiadania strony internetowej

  • w zależności od działalności, klienci nie zawsze potrzebują weryfikować informacji przez stronę internetową (np. butiki, zakłady fryzjerskie)
  • strona internetowa wymaga administracji
  • dobrze prowadzona strona internetowa posiada aktualne i archiwalne oferty (redakcja tekstu, zajmuje dużo czasu)
  • wszelkie błędy i usterki leżą po stronie administratora
  • aby strona internetowa budziła zaufanie, musi być profesjonalna (lepiej nie mieć żadnej strony, niż zrobioną amatorsko)
  • należy pamiętać o SEO, SEM i umiejętności pisania treści sprzedażowych (różnią się od tych pisanych na media społecznościowe) – minimum 1500 znaków.

Co zrobić, jeśli potrzebujemy strony internetowej?

Dobrze jest zatrudnić ekspertów, którzy zadbają o wszystko, co należy robić przy stronie WWW. Nasz zespół BlogLINE.pl oferuje stworzenie profesjonalnej strony oraz późniejszą administrację, aby zadbać o wstawianie treści, przygotowywanie grafik oraz dbanie o SEO (pozycjonowanie w wyszukiwarkach). Sprawdź zakładkę z Usługami.

Ile pracy wymaga strona internetowa?

Wbrew pozorom, więcej czasu zajmuje promocja artykułu niż jego napisanie. W tym należy napisać w portalach społecznościowych post z linkiem (Facebook, Twitter), nagranie krótkiego materiału na InstaStory (Instagram), a także udostępnienie tych postów w grupach, jak np. Blogi+Wsparcie na Facebooku.

         W obowiązki administratora strony wchodzi także odpowiadanie na komentarze nie tylko na blogu, ale również w portalach społecznościowych. Należy zachować zimną krew gdy spłynie hate, a także kulturalnie i mądrze odpowiadać, na wypowiedzi tych najbardziej angażujących się w dyskusje. O ile mniej czasu zabiera odpowiadanie na e-maile, tak napisanie newslettera (chociaż wolę nazywać to wysyłaniem listów), zajmuje jeszcze więcej czasu. Administrator strony zajmuje się także stroną techniczną (chyba, że stać go na informatyka). W razie awarii, to my jesteśmy mechanikami, którzy muszą usterkę naprawić. Każda zmiana czy to w układzie strony internetowej, w pasku menu, ustawieniach czy instalacji lub usuwaniu nowych wtyczek, spada tylko i wyłącznie na nas.

         Do tego wielu z nas, zajmuje się też sprawdzaniem statystyk i monitorowaniem tego co jest lepiej czytane oraz które strony są najczęściej odwiedzane i dlaczego! Niektórzy blogerzy zajmują się również sprzedażą swoich towarów i usług poprzez blog lub przygotowaniem dodatkowych materiałów jak kursy, szkolenia, własnej roboty pliki do pobrania jak kalendarze, poradniki, tabele i wykresy.

         Administrowanie stroną internetową, to nie tylko publikowanie tekstów i sprawdzanie statystyk. Właściwie jeśli ktoś myśli, że to jest właśnie głównym celem blogowania, jest w błędzie. Różne powody nami kierują. Jeden zakłada blog ponieważ chce uporać się z depresją i stanami lękowymi. Ktoś inny ma traumatyczne historie za sobą. Jeszcze inna osoba chce budować markę osobistą, a ktoś inny potrzebuje sprzedaż produkt.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

Shopping Cart
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy