Jakie błędy najczęściej popełniają blogerzy? Właściwe tworzenie etykiet i kategorii? Zastanów się nad ich dodaniem!

Tworzenie etykiet i kategorii na blogu lub stronie WWW

Jakie błędy najczęściej popełniają blogerzy? Właściwe tworzenie etykiet i kategorii? Zastanów się nad ich dodaniem!

         Przyznaję, że sporo czasu mi zajęło rozgryzienie tego, jak tworzyć kategorie, ale ostatecznie znalazłem swój sposób na stworzenie odpowiedniej listy. Znasz pewnie blogi gdzie sidebar ma widget „chmura tagów”, przepełniony różnymi tagami (np. miłość, związki, seks, chłopak, dziewczyna, taniec, śpiew, ulubione miesiąca, lifestyle, social-media, marketing, blogowanie, pisanie, tworzenie tekstu). To ogromny błąd, moim zdaniem jest tych tagów za dużo. Było to swego czasu modne, ale na całe szczęście nie jest poprawne i powoli się od tego odchodzi.

Każdy dobrze przemyślany blog wyróżnia się prostotą, przejrzystością, a przede wszystkim są czytelnością. Oczywiście jako bloger możesz nie wiedzieć czego potrzebujesz, albo mieć te potrzeby zupełnie inne. Tak czy inaczej ustal, co jest dla Ciebie lepsze i jakie korzyści chcesz aby Ci przynosiły.

Tagi

         Tagi nie są kategoriami, one określają to, co znajduje się w tekście, np. coaching, depresja, dobra zmiana, dorosłość, dyskusja, dzieci, miłość, motywacja, nauka, organizacja czasu, organizacja pracy, pasja, rodzice, samoocena, samopoczucie, szkoła, wartości, znajomi, życie. Do nich zamieszczam linki w tekście, tj. kolorem zielonym w dalszej części poniższego tekstu. Wpływa to na wewnętrzne linkowanie, co ma wpływ na SEO. O tym porozmawiamy w jednym z następnych rozdziałów.

Kategorie

         Przede wszystkim poprawnie przygotowane kategorie to kilka tematów poruszanych na blogach. W przypadku mojego bloga, mam ich kilka. Gdy piszę tę książkę, mam je ułożone w następującej kolejności. 

  1. Twój rozwój:
  2. Samoocena – podnoszę tutaj na duchu. Wyjaśniam jak sobie radzić z samym sobą oraz radzić sobie gdy jesteśmy pomiatani.
  3. Rozwój osobisty – wszystko na temat własnego rozwoju, dorastaniu i zrozumieniu siebie i swoich błędów. Planowanie czasu i życia. Ustalanie swoich priorytetów i tym jak widzę błędy w czynnościach wobec innych. Typowo motywacyjne teksty, czyli takie, dzięki którym czytelnicy wiedzą co robić i jak dążyć do swoich celów.
  • Zależne od Ciebie:
  • Relacje międzyludzkie – tematy związane z empatią, współżyciu z innymi ludźmi, radzeniu sobie z trudnościami wynikającymi z zachowań innych osób.
  • Związki – kwestie związkowe, miłosne, damkso-męskie,
  • Lifestyle:
  • Recenzje – opinie na temat książek, filmów, muzyki,
  • Czas wolny – Planowanie czasu i życia. Pomysły na spędzanie wolnego czasu,
  • Wydarzenia – różnego rodzaju eventy, akcje i wydarzenia, w których biorę udział lub polecam,

Gdy dodaję wpis np. o seksualności, podpinam go do kategorii Zależne od Ciebie oraz Związki, przy czym drugą kategorię zaznaczam jako główną. Podobnie jest z kategorią Lifestyle – jest zbiorem tekstów które nie pasują zbytnio do żadnej z tematyk. Czasem w nadrzędnej kategorii znajdują się wpisy, które nie zostały podpięte pod Wydarzenia, Czas wolny i recenzje – niektóre treści są wyłącznie w Lifestyle, w której znajdują się również wszystkie z poniższych kategorii.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

Shopping Cart
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy