Co wpływa na rozwój social media? Dlaczego profesjonalne zdjęcia to ważny element promocji? Relacja fotograficzna w praktyce!

Relacja fotograficzna Spoza Sitwy

Co wpływa na rozwój social media? Dlaczego profesjonalne zdjęcia to ważny element promocji? Relacja fotograficzna w praktyce!

Relacja fotograficzna i wideo z ważnych wydarzeń, to podstawa działań prowadzonych w Internecie. Dziś chciałbym na przykładzie debaty Komitetu Wyborczego Spoza Sitwy, opowiedzieć Ci, dlaczego dokumentowanie takich wydarzeń i ich publikacja w przestrzeni internetowej, jest nieodłącznym elementem strategii marketingowej. Dowiedz się, jak zadbać o profesjonalny content swojej firmy, marki osobistej lub komitetu wyborczego!

Profesjonalne zdjęcia z wydarzeń

Jestem zwolennikiem dokumentowania na zdjęciach i filmach wszystkiego, co dzieje się przy działaniach firmy lub marki osobistej. Oczywiście w granicach rozsądku, ale nawet jeśli organizowane jest kameralne wydarzenie, ciekawą formą jest pokazanie, jak pracownicy organizują przedsięwzięcie.

Uwieczniając chwile na zdjęciach lub filmach, należy nie przeszkadzać zespołowi oraz pracować w taki sposób, aby nikt nie czuł obecności fotografa, kamerzysty lub współpracownika zbierającego materiały. W przypadku debaty, która miała miejsce 16.03.2024 roku na Rynku Kościuszki w Białymstoku, debacie towarzyszyły media, których zadaniem było przygotowanie reportażu i podsumowania debaty, więc niewchodzenie im w kadr i nieprzeszkadzanie było interesem dla obu stron.

W pracy związanej z relacjonowaniem wydarzenia, kluczową rolę odgrywa otoczenie, a zwłaszcza pogoda, gdy tj. w tym przypadku byliśmy na zewnątrz. Zdecydowanie największą rolę spełniło słońce i temperatura, które ułatwiły mi zadanie związane z realizacją zdjęć.

Relacja fotograficzna – wykorzystanie zdjęć/wideo w praktyce

Gdy mamy już zdjęcia, najrozsądniej jest zastanowić się, czy część z nich można wykorzystać w innym kontekście. Przykładowo przedstawienia oferty sali bankietowej czy kursu, obrazując na detalach tj. nakrycie stołu, pokazanie produktu udekorowanego na wydarzeniu branżowym lub pokazania zadowolonych kursantów. Promocja kursu, wydarzenie lub strony w internecie, wymaga odpowiedniej strategii, nawet gdy z tyłu głowy mamy przekonanie, że w liczy się czas reakcji specjalisty marketingu.

Zatem publikowanie wszystkich zdjęć za jednym razem, może okazać się nieprzemyślaną decyzją, której pożałuje się w przyszłości. Owszem, mówi się o kanibalizacji treści lub przypominaniu się klientowi, który kojarzy nasze zdjęcie. Niemniej lepiej jest zostawić część plików na inną okazję, aby nie powtarzać publikacji tego samego zdjęcia czy filmu w różnych kontekstach. Inspirując się tym, co publikuje konkurencja, czasem lepiej kierować się rozsądkiem, niż ślepo kopiować trendy w mediach społecznościowych.

Powtarzalność jest w porządku, ale pod warunkiem, że potencjalny klient widzi coś podobnego, ale na pewno nie z wykorzystaniem tych samych nagrań czy zdjęć.

Reklama dla Twojej oferty

Chcesz zaoszczędzić czas i generować zamówienia? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w promocji biznesu. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Spoza Sitwy – realacja fotograficzna

W 2024 roku utworzony został komitet wyborczy Spoza Sitwy (strona www.SpozaSitwy.pl). Przedsiębiorcy i mieszkańcy Białegostoku postanowili przyjrzeć się m.in. rozporządzaniu budżetem miasta ówczesnej władzy, odkrywając wydatki, które okazały się być szokujące, w porównaniu z podobnymi inwestycjami w innych miastach.

Przedsiębiorcy wykonali również dogłębną analizę innych decyzji, przez które Białostoczanie ponoszą koszty, których często nie mają świadomości. Jedną z nich jest podnoszenie kosztów związanych z pochówkiem oraz zaniedbywanie równie ważnych kwestii, przez które młodzi ludzie postanawiają przenieść się do większych aglomeracji, wpływając na rozwój miast lub krajów, w których nie zdobywali wykształcenia, a często nawet praktyki.

fot. BuzzardSocial.pl

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy