Jak poprawnie dodać kartę na koncie reklamowym Facebook? Czy można zmienić przedpłacone środki na płatności automatyczne? Podstawy reklam Facebook, Instagram, What's Up, Threads!

Przedpłacone środki – Błąd reklam Meta (Facebook, Instagram)?

Jak poprawnie dodać kartę na koncie reklamowym Facebook? Czy można zmienić przedpłacone środki na płatności automatyczne? Podstawy reklam Facebook, Instagram, What’s Up, Threads!

Czy w ostatnim czasie masz problem z podłączeniem płatności w narzędziu reklamowym Meta? Podpinasz kartę, a konto otrzymuje status Przedpłacone środki? Specjaliści SEM zachodzili w głowę, kontaktując się z Supportem Facebook. Okazało się, że błąd leży po stronie firmy Meta.

Przedpłacone środki dla reklam Facebook

Meta to nazwa firmy, pod którą działają portale społecznościowe tj. Facebook, Instagram, Threads oraz komunikatory tj. WhatsUpp.

W celu tworzenia reklam musimy mieć konto firmowe z przypiętymi zasobami tj. fanpage, a także utworzone konto reklamowe. Dla każdego konta reklamowego należy podłączyć płatności, a tutaj okazuje się, że nie bywa tak łatwo.

W ostatnim czasie podpinając płatności, niektóre konta reklamowe otrzymywały status Przedpłaconych środków. Oznacza to, że aby opłacić reklamy, należy doładować konto budżetem na reklamę.

Dla agencji marketingowych to utrudnienie, ponieważ mając wiele kont reklamowych, należy pilnować, aby budżety ściągnąć z kart klientów lub własnych. Automatyczne płatności sprawiają, że ma się więcej czasu, a faktura pojawia się dopiero po zakończonym miesiącu.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Jak zmienić przedpłacone środki na Facebook

Niestety tego nie da się zrobić. Jedynym rozwiązaniem jest utworzenie nowego konta reklamowego, ale to możliwe, gdy mamy taką możliwość. Może się zdarzyć, że ograniczenie wynika z niedziałającego innego konta reklamowego w koncie firmowym.

W ostatnim czasie po podłączeniu karty, konto reklamowe samodzielnie nadawało sobie status Przedpłacone środki, a support twierdził, że sam musiałem podjąć taki wybór na etapie tworzenia konto reklamowe. Chociaż byłem przekonany, iż nie widziałem takiej opcji, tworząc konta klientów, czułem winę. Okazało się, że problem był zgłaszany nie tylko przeze mnie.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy