Najczęstsze błędy przy tworzeniu podcastu? O czym pamiętać nagrywając podcast? Jak nagrywać podcast biznesowy i pozyskiwać klientów!

O czym pamiętać nagrywając podcast? [NAJCZĘSTSZE BŁĘDY]

Najczęstsze błędy przy tworzeniu podcastu? O czym pamiętać nagrywając podcast? Jak nagrywać podcast biznesowy i pozyskiwać klientów!

Zastanawiasz się, czy podcast jest dla Ciebie? Może nagrywasz i czujesz, że popełniasz błędy? W poniższym artykule opowiem Ci o najczęstszych błędach popełnianych przez podcasterów! O czym pamiętać nagrywając podcast? Sprawdź teraz!

Błędy podcasterów – nie popełniaj ich!

W tekście „Przygotowanie podcastów – co zawiera cena?” wspomniałem, że przed stworzeniem własnego podcastu (Nie będąc sobą), przesłuchałem wiele podcastów, zanim zacząłem nagrywać własny. Dlatego poniżej prezentuję kilka grup, które poddane ocenie, dają nam pewne wskazówki. Jakie błędy popełniają poniższe grupy podcasterów?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ >>> O czym nagrywać podcast? [RODZAJE PODCASTÓW]

  • Amatorskie – grupa podcasterów, którzy nagrywają podcast, bez wcześniejszego planu oraz przygotowania. Najczęściej ich podcasty nazywają się, jak wiele innych np. Mój podcast, Przywitanie, Moja droga, Odchudzanie według Haliny, Narzędzia Janusza, Jeszcze nie znam nazwy, ale jak ją poznam to wkleję tutaj i będzie. Każdy ma prawo sprawdzić swoje siły i spróbować działać, ale w powyżej wymienionym tekście napisałem – jak Cię widzą, tak Cię piszą. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a to w jaki sposób zostaniemy odebrani, w dużej mierze zależy od tego, jak się prezentujemy.
  • Dla znajomych – podcasty tworzone najczęściej na zasadzie – tworzę tylko dla siebie, ale irytuję się, gdy nikt nie jest zainteresowany tym, co nagrywam. Znajomi chcą spotkać się prywatnie i porozmawiać, a nie spędzać czas z przyjacielem, słuchając go na Spotify. Najczęściej też jest tak, że znajomi są zainteresowani pierwszymi 3 odcinkami. Później jeśli podcast nie odnosi sukcesu, tłumaczą się na wszelkie sposoby, dlaczego nie mają czasu słuchać.
  • Biznesmeni – ktoś powiedział, że podcast pomaga pozyskać klientów, więc właściciel firmy tworzy podcast. Audycja ma swoje logo, profesjonalną nazwę i treściwe odcinki. Najczęściej popełniany błąd polega na tematyce i poruszanych kwestiach. Opowiadają o wyzwaniach jako młodego przedsiębiorcy, pozyskiwaniu klientów czy zarządzaniu zespołem. Na czym polega problem? Skoro zajmuje się copywritingiem lub prowadzi sklep narzędziowy, nie zdobędzie klientów, opowiadając o pisaniu biznesplanu.
  • Działacze społeczni – podcasty w tej grupie pokazują, że nie powinno być tematów tabu. Ich autorzy zabierają głos w sprawach dotyczących edukacji seksualnej, walki o prawa człowieka lub o kwestie klimatyczne Ziemi. Wszystko byłoby super, gdyby za poruszanymi tematami, stała osoba faktycznie tak otwarta na świat, jak buduje wizerunek. W praktyce często te osoby nie są otwarte na dyskusje, nastawiają się na pouczanie innych oraz nie dopuszczają do siebie innych argumentów niż własne.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Pamiętaj o tym, jeśli chcesz zacząć tworzyć podcast!

Bez znaczenia na to, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki nagrywając podcast, warto skorzystać z pomocy, aby Twój czas nie poszedł na marne, a nowe odcinki nie traciły na zasięgach, przez błędy. Płatność jest jednorazowa, a oferuje jakość, profesjonalizm oraz odpowiednie poprowadzenie, które oferuje moim klientom. Przejdź na stronę oferty (Przygotowanie podcastu), a następnie odezwij się do mnie, aby zadbał dla Ciebie o profesjonalizm dla Twoich przyszłych słuchaczy.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ >>> Przygotowanie podcastów – co zawiera cena?

Przypominam, że publikowanie w Internecie, to nie tworzenie do szuflady. Podcast należy profesjonalnie przygotować, aby już na samym początku nie zrazić do siebie słuchaczy. Jeśli chcesz ruszyć z podcastem, zachęcam do współpracy.

Wierzę, że powyższy poradnik był dla Ciebie inspirujący. 🙂 W razie pytań jestem do Twojej dyspozycji w sekcji komentarzy poniżej.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy