O czym powinien pamiętać administrator strony internetowej? Z jakich obowiązków musi się wywiązywać? Jak szukać administratora stron WWW!

Jakie obowiązki ma administrator strony internetowej?

O czym powinien pamiętać administrator strony internetowej? Z jakich obowiązków musi się wywiązywać? Jak szukać administratora stron WWW!

Jako administrator strony, masz obowiązek informowania odwiedzających o pobieraniu danych. Podsumowując, wizyta każdej osoby pod Twoim adresem internetowym, zostaje zapisana lub przetworzona przez Twoją stronę. Dzieje się tak w przypadku, gdy masz podłączone statystyki lub inną usługę, badającą ruch na Twojej stronie.

         Pozostawienie komentarza, również wymaga pozostawienia danych i zgody na wyświetlenie tej wypowiedzi wśród innych komentujących. Osoba, która odwiedza Twoją stronę, ma prawo wiedzieć, jakie dane zostają o niej zapisywane, kto za nie odpowiada i komu je powierza.

         W przypadku założenia sklepu na stronie, klienci pozostawiają również numery telefonów i adresy doręczenia paczek. Przez Twoją stronę mogą przechodzić ich przelewy lub informacje o koncie bankowym. To wszystko dzieje się pod Twoimi skrzydłami.

         Jeśli chodzi o strony na tz. darmowych platformach jak np. Blogger.com, niby Google odpowiada za politykę prywatności, ale mimo wszystko gdy połączysz stronę z Google Analitycs lub włączysz zapis na newsletter, informowanie o plikach cookies nie leży w interesie Google, tylko Twoim. Musisz mieć to na uwadze. Czasem WordPress informuje o tym, że nowo zainstalowana wtyczka, pobiera jakieś dane lub wyświetla komunikat, że nie ma potrzeby informować odbiorców o nowej wtyczce. Mimo wszystko nie zawsze takie powiadomienia się pojawiają i w naszym biznesie, jest zadbanie o tego rodzaju informowanie na naszej stronie.

         Co do wyświetlania się informacji o stronie z polityką prywatności, nie musimy jej zamieszczać w pasku menu, obok zakładek Kontakt czy O autorze.  Wystarczy, żeby możliwość wejścia na tę podstronę, pojawiała się na wyskakującym jednorazowo pasku u dołu, oraz znajdowała się w stopce strony, a najlepiej w stopce, m.in. obok informacji o roku założenia strony oraz informacji o zakazie prawach do treści na blogu.

         Informację o polityce prywatności, należy również umieścić przy wyskakującym okienku pop-up, do zapisu na newsletter lub przy innych tego typu elementach strony.

         Jeśli nie masz pewności lub nie wiesz, czy spełniasz już wymagania prawne, nie informuj nikogo o swojej stronie WWW, tylko poczytaj w Internecie, skonsultuj się z innymi blogerami lub zasięgnij porady prawnika. Osobiście korzystam w takich kwestiach z pomocy specjalistów. Wystarczy znaleźć takiego w Internecie i do napisać prywatną wiadomość. Zwykle wyciągają pomocną dłoń, a jeśli nie, to i tak zawsze znajdzie się kto, kto zechce doradzić.

         Najważniejsze, aby Twoja strona spełniała wymogi. Gdy parę lat temu było wielkie zamieszanie w sprawie RODO i przepisów prawnych na stronach, wielu blogerów usunęło swoją dotychczasową pracę, a wdrożenie takiej strony, to zaledwie kilka kliknięć i raptem parę godzin napisania regulaminu. Naprawdę każdy jest w stanie sobie z tym poradzić.          Dlatego nie przedłużajmy i przejdźmy do przygotowania bloga do startu! 😉

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

Shopping Cart
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy