W jaki sposób zabezpieczyć fanpage w razie problemu z kontem prywatnym? Jak uniknąć blokady strony Facebook!

Jak ukryć konto na Facebooku?

W jaki sposób zabezpieczyć fanpage w razie problemu z kontem prywatnym? Jak uniknąć blokady strony Facebook!

Jak odzyskać dostęp do fanpage’a po zablokowaniu konta? Ostatnio jeden z klientów zwrócił mi uwagę, że nie zawsze działania na Facebooku są możliwe. Czasem blokada konta, czy linku staje się przeszkodą nie do przeskoczenia. Dlatego w tym tekście pokrótce dam Ci kilka wskazówek odnośnie tego szatańskiego wynalazku, oraz ciekawostek o których masz prawo nie wiedzieć.

         W zależności od tego co robisz na swoim koncie, trudno się przed tym uchronić. Swego kilkoro znajomych z sieci zaproponowali mi, że będą udostępniać link do bloga na różnych grupach. Chcieli w ten sposób pomóc w rozruszaniu. Zdarzyło się, że link system uznał za niebezpieczny lub w ogóle zablokowało ich konta. Wtedy to było z ich winy, bo tak sobie ustalili twórcy giganta. Bywa niestety też inaczej. Gdy odpowiadamy komuś na komentarz, to nie mamy wolności słowa, czyli wypowiadasz się, komuś się nie podoba, zgłasza, a Ty na kilka dni musisz pożegnać się z kontem.

         Najlepszym sposobem dla Ciebie jako blogera, jest oczywiście dodanie autora strony. W razie problemu czy wyłączenia Ci dostępu, masz możliwość poprosić znajomego o udostępnienie czegoś lub gdy Twe konto zostanie usunięte, jest szansa na większe odzyskanie strony. Pamiętaj o zaufanej osobie. Wtedy łatwiej będzie to obejść!

         Wymyśliłem prosty sposób, który w moim przypadku się udał. Nie podawałem już linku bo to bez sensu. Pan Fb od razu usuwał post lub nie pozwalał mi go opublikować na stronie, więc zwyczajnie zapytałem czytelników.

         Jak skonfigurować konto na Facebooku aby obcy nie dodawali do znajomych. Wyłączenie zapraszania do znajomych. Konfigurowanie opcji kto może obserwować profil prywatny, oraz opcje Facebooka pod względem osi czasu!

         Facebook oferuje wiele istotnych opcji. Taką jest skonfigurowanie konta, aby nikt obcy nie mógł wysyłać nam zaproszenia. Jest to przydatne gdy osoby śledzące to co robimy, na siłę chcą abyśmy byli wśród wspólnych znajomych, tudzież są ciekawi tego co publikujemy. Ponadto prywatny profil może okazać się nam niezwykle pomocnym gdy prowadzimy jakąkolwiek działalność w sieci.


         Jak skonfigurować takie konto i w jaki sposób można je wykorzystać, aby mieć z tego większy ruch? Pod każdym punktem wyjaśniam dlaczego tak ustawiam, więc zastanów się jaki chcesz mieć efekt.

Konfiguracja dla obserwujących

         Na samym początku chciałbym skupić się na wyłączeniu opcji „dodaj do znajomych” od których nie chcę ich dostawać. W momencie gdy piszę ten poradnik, przechodzę klikając w górnym prawym rogu ekranu, by rozwinąć listę, kliknąć Ustawienia, a następnie Prywatność. Poniżej pokazuje to na screenie gdzie opcje są ustawione domyślnie.

Następnie ustawiam kolejno opcje:

Kto zobaczy Twoje przyszłe posty? [publiczne]

*ponieważ chcę publikować linki dla obserwujących i tych co odwiedzą mój profil do blogów, które prowadzę oraz tego czym się zajmuję w celu zwiększenia ruchu. Opcję tę można przestawiać przy publikowaniu statusu.

Kto może zobaczyć Twoją listę znajomych? [Znajomi poza dalszymi znajomymi]

* Nie wszyscy członkowie rodziny, przyjaciele czy znajomi chcą aby moi czytelnicy mogli ich widzieć czy nachodzić, a i takie sytuacje miały miejsce.Kto może się ze mną kontaktować? [Znajomi znajomych]

* Jako autor masz e-mail na który wrazie czego odezwą się osoby z czymś istotnym. Spam w wiadomościach nie jest mi do niczego potrzebny.

Kto może Cię wyszukać za pomocą adresu e-mail podanego przez Ciebie? [Wszyscy]

* Chcę również profilem prywatnym trafić do jak największej liczby osób.

Kto może Cię wyszukać na podstawie podanego przez Ciebie numeru telefonu? [Znajomi]

* Numer telefonu i tak dostają te osoby, z którymi ten rodzaj kontaktu jest istotny.

Czy chcesz, aby wyszukiwarki spoza Facebooka podawały linki do Twojego profilu? [ZAZNACZONE]

* Zwiększa szansę na trafienie do grupy odbiorców.

Powyższe opcje umożliwiają tylko pewnej grupie osób dodawanie mnie do grona znajomych. Ponadto profil trafia do ludzi, w celu sprawdzenia co nowego u mnie. Nie pozwala na wysyłanie wiadomości i zaproszeń.

Teraz przyjrzymy się opcjom, dzięki którym osoby obserwujące nasz profil będą miały wyświetlane na swojej osi czasu Twoje publiczne posty. Aby określić, kto będzie mógł zobaczyć obserwowane przez Ciebie osoby, musisz przejść do sekcji obserwowane i ustawić grupę odbiorców. Teraz przejdźmy do dalszych opcji.

Kto może publikować na Twojej osi czasu? [Tylko ja]

* Nie wiesz co komu przyjdzie do głowy udostępnić na Twojej osi czasu. Przy tej opcji zatwierdzasz wszystko co chcą znajomi dodać.

Czy chcesz przeglądać posty, w których oznaczają Cię znajomi, zanim pojawią się one na Twojej osi czasu? [Włączone]

* Właśnie tutaj ustawia się zatwierdzanie tego co znajomi wstawiają na naszej tablicy.

Kto może zobaczyć posty na Twojej osi czasu, w których Cię oznaczono? [Znajomi]

*Tutaj może być różnie. Gdy oznaczy Cię jakieś wydarzenie lub ktoś przykładowo z blogosfery, zobaczą to tak samo jak prywatne zdjęcia od znajomych tylko osoby z kręgu osób, które zatwierdziłeś w znajomościach. Najlepiej mieć w tej pozycji ustawione aby tylko znajomi widzieli. Następnie jeżeli ktoś Cię oznaczy, zwyczajnie opublikuj samodzielnie aby wszyscy widzieli (publicznie), tudzież zmień ustawienie opublikowanego statusu.

Kto może zobaczyć posty innych osób opublikowane na Twojej osi czasu? [Znajomi poza dalszymi znajomymi]

* Opcja obecnie „małym druczkiem”, mówiąca o tym

Czy chcesz przeglądać znaczniki dodane do Twoich postów przed udostępnieniem tych znaczników na Facebooku? [WŁĄCZONE]

Kogo chcesz dodać do odbiorców postu, w którym Cię oznaczono? [Znajomi]

Kto zobaczy propozycje znaczników po dodaniu zdjęć, które przedstawiają osobę do Ciebie podobną? [Niedostępne]

         Na chwilę obecną ostatnia opcja jest niedostępna dla mnie, ale i tak wiele z tych opcji jest bardzo istotna. Na koniec zajmijmy się już opcją Obserwowania profilu prywatnego.

Przechodzimy do profilu prywatnego gdzie odszukujemy naszych znajomych. Tam wybieramy opcję Edytuj ustawienia prywatności. Teraz kolejno ustawiamy opcje następująco:

Kto może zobaczyć Twoją listę znajomych? [Znajomi poza dalszymi znajomymi]

* Aby tak jak powyżej gdy pisałem, że nie wszyscy znajomi życzyliby sobie aby obserwatorzy mogli ich widzieć czy nachodzić. Podejrzewam tę opcję tą samą co powyżej, ale lepiej sprawdź czy masz tak ustawione.

Kto może zobaczyć osoby, strony i listy, które obserwujesz? [Tylko ja]

* Jeżeli mam wybór, wolę aby ludzie nie wiedzieli wszystkiego. Dlatego tę opcję ustawiłem właśnie w ten sposób.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

Shopping Cart
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy