Jak odzyskać stare konto na Messengerze? W jaki sposób odzyskać konto na Facebooku za pomocą znajomych? Zabezpiecz konto przed kradzieżą!

Jak odzyskać konto na facebooku?

Jak odzyskać stare konto na Messengerze? W jaki sposób odzyskać konto na Facebooku za pomocą znajomych? Zabezpiecz konto przed kradzieżą!

Blokada konta na Facebooku, to często występujący problem, z którym odzywają się do nas użytkownicy największego portalu społecznościowego na świecie. Dziś opowiemy więcej o tym, jak odzyskać konto na Facebooku, oraz w jaki sposób zabezpieczyć je przed następnymi próbami włamania.

Jak odzyskać konto na facebooku?

Aby odzyskać stare konto na Facebooku, można zrobić to na dwa sposoby. Przy pierwszym sposobie, będziemy potrzebować znajomego z Facebooku, który nam w tym pomoże.

 1. Będzie on musiał ręcznie wyszukać nasz profil poprzez pole wyszukiwania (obok lupy) na Facebooku.
 2. Następnie wybrać   .
 3. Wybrać Uzyskaj pomoc lub zgłoś profil.
 4. Wybierz pozycję Inny powód i dotknąć Dalej.
 5. Wybrać opcję Odzyskaj to konto i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Następnie zostaniemy poproszeni o adres e-mail, do którego przypisany jest profil. Gdy nasz profil pojawi się na ekranie, będziemy mieli do wyboru 2 opcje.

 • Użyj mojego konta Google. Zaloguj się do konta Google (jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany(a)), aby w szybki sposób zresetować hasło.
 • Wyślij kod w wiadomości e-mailm***************a@gmail.com

Po otrzymaniu kodu na e-mail, wpisujemy go w odpowiednim miejscu i czekamy na rezultat. Facebook może wymagać od nas zmiany hasła oraz sprawdzenie ostatnich aktywności na koncie. Należy je cierpliwie przejść.

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem na konto Facebook?

Niestety nie wszystkie konta da się odzyskać. Jeśli włamywacz zmienił numer telefonu oraz adres e-mail, system Facebooka nie będzie w stanie nam pomóc. Wtedy możemy zgłosić sprawę na policję. Jednakże jeśli udało Ci się odzyskać konto na Facebooku, koniecznie wykonaj następujące czynności.

 • Ustaw silne hasło, zawierające specjalne znaki, ale takie, które łatwo zapamiętasz (pomijaj hasła typu #haslo123%).
 • Dodaj numer telefonu, aby móc odzyskiwać hasło dzięki logowaniu dwuetapowemu.
 • Włącz logowanie dwuetapowe, dzięki któremu przy każdym logowaniu będziesz dodatkowo otrzymywać kod potwierdzający próbę zalogowania.

Środki ostrożności

Włamanie na konto Facebook, to częsty proceder, który nie jest trudny do osiągnięcia. Dlatego należy dbać o swoje dane i bezpieczeństwo. Aby ustrzec się przed włamaniem, koniecznie pamiętaj o tym, aby:

 1. Nie wchodź w podejrzane linki. Twoi znajomi mogą niespodziewanie przysłać Ci linki. Pytaj, do czego prowadzą i nigdy w nie nie klikaj. Najczęściej znajomi grają w gry, które w domyśle mają wysyłać szkodliwe adresy WWW, mające na celu włamanie na media społecznościowe, telefon lub inne platformy.
 2. Nie loguj się przez Facebook. Coraz więcej serwisów internetowych oferuje zakładanie konta lub logowanie się za pomocą takich aplikacji, jak Facebook. Uważaj na te nieznane portale lub podające się za popularne. Tym sposobem uzyskują dostęp do Twojego konta i mogą łatwo je przejąć.
 3. Nie graj w zewnętrzne gry. Dedykowane gry, które poleca Facebook, znajdziesz w zakładce Graj w gry. Podobnie tj. w przypadku logowania przez Facebook, tak samo w łatwy sposób, można narazić swoje konto przez logowanie się do zewnętrznych gier.
 4. Uważaj na e-maile. Niektóre wiadomości na skrzynce e-mail, nie są oficjalnymi wiadomościami od Facebooka. Mogą zostać wysłane przez oszusta, który wysyła łudząco podobne informacje. Zwracaj uwagę na język, adres nadawcy oraz treść. Nie klikaj we wszystkie linki, które otrzymujesz na e-mail.

Na co jeszcze uważać?

Przede wszystkim korzystając z komputera lub telefonu, działamy impulsywnie. Bez większego zastanowienia odczytujemy wiadomości, a odruchowo klikamy w powiadomienia. Oszuści to wykorzystują, dzięki czemu przejmują dostęp do naszych kont. Uważaj na to, przy następnych operacjach online.

Masz z czymś problem?

Mam nadzieję, że ten wpis rozwiał Twoje wątpliwości, a jeśli poszukujesz zaufanej osoby do stworzenia strony internetowej lub prowadzenia kont social-media, zapraszamy do współpracy. Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lat temu

Profil prywatny klienta został zablokowany/uznany za nieprawidłowy. Ma zestaw walidacji dwuetapowej, ale bez kodu do niego nie można użyć generatora kodu. Gdy próbujemy zalogować się hasłem, możemy poprosić tylko o weryfikację za pomocą dowodu osobistego/prawa jazdy itp., a po weryfikacji zostajemy przeniesieni do linku, w którym musimy się zalogować. Po zalogowaniu ponownie poprosił o kod weryfikacyjny. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? co możesz zrobić? Jest to bardzo ważne, ponieważ muszę wyznaczyć to konto jako administratora witryny, którą założyłem dla moich klientów.

Shopping Cart
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy