Korzystasz z funkcji AI & VR w kampaniach? Jeśli nie, czas wdrożyć tę funkcję w reklamach. Zobacz, jak działają interaktywne kampanie!

Interaktywne reklamy w Google

Korzystasz z funkcji AI & VR w kampaniach? Jeśli nie, czas wdrożyć tę funkcję w reklamach. Zobacz, jak działają interaktywne kampanie!

Support Google Ads przekonuje, że można zwiększyć przychody z reklam dzięki funkcjom AI oraz VR, dzięki którym reklamy wyróżniają się na tle innych. Dzięki temu zyskują większą przychylność potencjalnych klientów. Z jakimi wyzwaniami będą musieli zmierzyć się specjaliści SEM? Dowiedz się więcej, jak działają interaktywne kampanie!

Jak swoją usługę ocenia Google

Według supportu funkcje związanie z inteligentnymi rozwiązaniami mają na celu ułatwić decyzję, że oferowany produkt jest dla nich. Według Google aż 55% zwraca produkty, ponieważ nie spełniły ich oczekiwań. Nowy zestaw narzędzi ma za zadanie w rzeczywisty sposób pokazywać atuty produktu.

Dlatego powstały narzędzia AI oraz VR, aby klienci mogli bezpośrednio w reklamach obracać produkt w technologii 360°. Google pokazało tę funkcję na przykładzie buta i fotela. Dzięki temu klienci mają podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe.

Testowanie produktów w czasie rzeczywistym

W decyzji o wyborze popularnych produktów mają pomagać wybrani influencerzy, którzy podkreślają produkty zyskujące popularność. Zobacz na stronie Spring Try Guide (w języku angielskim).

Wyróżniane są też produkty, które można zobaczyć na różnych modelach, co zostało pokazane na przykładzie kosmetyków w trybie AR oraz filtrowaniu pod kątem szybkiej dostawy artykułów gospodarstwa domowego, co ma przybliżyć klientom takie opcje, jak odbiór w sklepie lub dostawę.

To szansa na zapewnienie potencjalnym klientom indywidualnych wrażeń dotyczących produktów, ale niestety nie wszystkie produkty obsługują rzeczywistość AR.

Konfiguracja w praktyce

Według Google można przekształcać zdjęcia produktów w narzędziu Product Studio opartym na sztucznej inteligencji (AI) w Merchant Center Next lub aplikacji Google & YouTube w Shopify. Łatwo generuj sceny, zwiększaj rozdzielczość zdjęć i edytuj tło, aby tworzyć zachwycające treści wizualne, które zaprezentują Twoje produkty z jak najlepszej strony.

Według danych zebranych przez Google, aż 48% klientów kupuje produkty nowych marek, które mają lepsze oferty i ceny. Z mojej perspektywy nowe funkcje szybko zachwycają branżę marketingową, która szybko konfiguruje klientom kampanie pod nowe standardy. Nie biorą pod uwagę, że zmiana kampanii może wpłynąć na jej ponowne uczenie, nie osiągając wyników sprzed zmian. Dlatego zmiany stosuję ostrożnie, a nowe funkcje testuję na nowych kampaniach o mniejszym budżecie.

Reklama dla Twojej oferty

Chcesz zaoszczędzić czas i generować zamówienia? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w promocji biznesu. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Źródła:

  1. Zwiększ sprzedaż w wiosennym sezonie zakupowym i zaangażuj kupujących dzięki funkcjom AR i VR, autor:Richard Manso, Senior Director of Commerce & Retail Ads
  2. Google/Ipsos, ankieta kupujących online, USA, 2023 r., n=1614 dorosłych w wieku co najmniej 18 lat, którzy kupili odzież online, 28.04.2023–30.04.2023
  3. Wewnętrzne dane Google.
  4. Wewnętrzne dane Google, 2022 r.
  5. Stałe badania konsumentów prowadzone przez firmę Ipsos na zlecenie Google na tych rynkach: AU, BR, CA, DE, ES, FR, IT, JP, IN, KR, MX, UK, US i ZA. Przybliżona liczba uczestników = 500–1000 konsumentów online w wieku powyżej 18 lat na dany rynek, 6–10 kwietnia 2023 r.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy