O czym pamiętać, prowadząc konto na Instagramie? Jakich błędów nie popełniać? Instagram – najnowsze triki, wskazówki, porady i sztuczki!

Instagram – funkcje i triki

O czym pamiętać, prowadząc konto na Instagramie? Jakich błędów nie popełniać? Instagram – najnowsze triki, wskazówki, porady i sztuczki!

Jeżeli przejdziemy do aplikacji w naszym urządzeniu, możemy potraktować chat, jako grupę. Nazywa się to Instagram Direct. W niej wybieramy osoby, które będą członkami dyskusji, dzięki czemu będą mogli pisać tradycyjne wiadomości, dzielić się linkami do postów, podsyłać swoje relacje InstaStory, a także podsyłać publikacje profili zewnątrz chatu. Czyli czysto teoretycznie taka opcja jest, lecz niestety nie w takiej postaci, jaką byśmy oczekiwali.

         Nikt poza członkami takiej dyskusji nie może wziąć udziału w rozmowie, ani jej zobaczyć. Czyli czysto teoretycznie, jeżeli nikt nikomu nie pochwali się ani nie da dostępu do telefonu, taki chat może być całkowicie prywatnym miejscem grupy osób.

         Stworzenie takiej prowizorycznej grupy, jest banalnie proste. Gdy włączymy aplikację, przechodzimy do ikony z wiadomościami, czyli Instagram Direct. Następnie wybieramy ikonę z plusem w prawym górnym rogu ekranu (niebieska ramka).

         W tym momencie wybieramy osoby, których chcielibyśmy dołączyć do grupy (zielona ramka). Możemy wyszukiwać w polu nad nazwami lub dodać ze wspomnianej listy (różowa ramka). Gdy grupa zostanie już utworzona, odszukujemy ją na liście wiadomości i nazywamy ją (pomarańczowa ramka).

         Tym sposobem stworzyliśmy grupowy chat. Nie jest to grupa znana nam z Facebooka, ale jako miejsce gdzie członkowie mogą się dzielić swoimi postami, przemyśleniami i linkami, staje się bardziej realna.

         Grupę możemy stworzyć najszybciej, przechodząc do któregoś posta, a następnie wybierając opcję udostępnienia go dalej (czerwona ramka). W środkowym oknie widzimy możliwość napisania wiadomości. Aby stworzyć nową grupę, wybieramy przycisk w fioletowej ramce.

         Teraz możemy stworzyć nazwę grupy (granatowa ramka), co nie jest to konieczne, dlatego możemy przejść do następnego punktu, a mianowicie dodania osób, do której chcemy wysłać namiar na post. Aby to zrobić zaznaczamy osoby z listy, do których chcemy wysłać wiadomość.

         Tym sposobem wyślemy jednorazowo, dowolny post grupie osób. U mnie wiadomość nie pojawiła się w Instagram Direct, natomiast dotarła do zaznaczonych osób w żółtej ramce. Czysto teoretycznie nazwa grupy w tym przypadku, działa jak tytuł wiadomości w poczcie e-mail.

         Tutaj możemy dyskutować, ale moim zdaniem, sprawa jest indywidualna. Opcja jest bezpłatna, a ludzie jeżeli nie będą chcieli brać udziału, albo zrezygnują usuwają się, albo będą odrzucać powiadomienia, aby ostatecznie usunąć się z naszej grupy.

         Ostatecznie nic nie tracimy, a możemy dużo zyskać. W razie sukcesu takiej grupy, mamy szansę przyczynić się do zebrania fajnej i aktywnej społeczności, a jeżeli się nie powiedzie, trudno. Być może innym razem będą większe szanse.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

Shopping Cart
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy