Bloger - kim jest i ile zarabia? Jak blogowanie wygląda w praktyce? Powody, dla których warto zostać blogerem!

Czy warto zostać blogerem?

Bloger – kim jest i ile zarabia? Jak blogowanie wygląda w praktyce? Powody, dla których warto zostać blogerem!

Ostatnio otrzymaliśmy ciekawe pytanie – czy warto zostać blogerem? W naszym zespole nie brakuje osób, które określają się jako blogerzy. Są ekspertami w swojej dziedzinie, a przy tym robią to z pasją. Jeśli zastanawiasz się czy blog, to coś dla Ciebie, przeczytaj ten artykuł!

Należy ustalić cel prowadzenia własnej strony WWW / bloga

         W moim przypadku powodem była możliwość wypowiadania się i tworzenie miejsca, w którym nikt nie będzie zamykał mi ust i uciszał. Z czasem postanowiłem opowiadać o doświadczeniach i opowiadać o poniżaniu i kompleksach. Z czasem tematyka się rozwijała, więc obecnie piszę blog o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Opisuję świat takim, jaki go widzę i opisuję uczucia, które towarzyszą osobom dyskryminowanym, nielubianym i takim, których odtrącamy w społeczeństwie. Wyjaśniam dlaczego nie zawsze jestem w 100% tolerancyjny i dlaczego. Blog okazał się miejscem, dzięki któremu nabyłem wiele znajomości, które utrzymują się do dzisiaj. Moje treści bywają dla wielu osób pomocne, co bardzo mnie cieszy. Chociaż piszę od ponad 10 lat, cieszę się, że wciąż mogę kogoś podnieść na duchu.

Czy warto zostać blogerem?

         Będąc blogerem, nie zamykasz się tylko w Internecie. W Polsce organizowanych, jest wiele wydarzeń dla twórców internetowych, na które warto się wybrać. Moim ulubionym wydarzeniem jest Blogowigilia, odbywająca się w Warszawie, tuż przed świętami. Do listy wydarzeń, na które warto się zapisać i liczyć, że dostaniemy zaproszenie, warto dodać Influencer LIVE Poznań oraz Blog Forum Gdańsk.

         Podczas wydarzeń można porozmawiać ze specjalistami, nawiązać znajomości i porozmawiać chociaż raz w roku w cztery oczy, niż przez Internet. Utrzymywanie kontaktu z osobami, o podobnych zainteresowaniach do naszych lub z tej samej branży, zawsze dodaje skrzydeł, co jeszcze bardziej motywuje do działania dalej.

         Blogosfera jest ogromną społecznością, która wciąż się rozrasta. Nie przypomina tej sprzed lat, więc dzięki temu wciąż zaskakuje i uczy nowych umiejętności i dziedzin. Każdy z nas może stworzyć w nim własne miejsce. Warto być zdeterminowanym, ale też pokornym. Podejmować słuszne decyzje i wyciągać wnioski z porażek. Jeśli ktoś myśli, że blogowanie, to tylko uderzanie palcami w klawiaturę, to albo jest zbyt głupi, aby pojąć na czym polega nasza praca, albo zbyt zawistny, aby uszanować nasze zaangażowanie i fakt, jak wiele musimy potrafić.          Ważne, aby pamiętać, że blog nie powinien niczego nikomu narzucać, do niczego zmuszać. Odbiorca musi mieć wybór lub czuć, że droga, którą sugerujemy, jest właściwa. Zadaj sobie pytanie, jaki jest Twój cel, za którym inni powinni podążyć i uświadom dlaczego.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy