Jak komentarze wpływają na pozycjonowanie strony internetowej? Wszystko, co należy wiedzieć o komentarzach na stronie!

Czy warto włączyć komentarze na stronie internetowej?

Jak komentarze wpływają na pozycjonowanie strony internetowej? Wszystko, co należy wiedzieć o komentarzach na stronie!

Strony nie tylko mają zawierać informacje, ale również wyglądać. Zbity tekst i podstawowe widżety ze zdjęciami, zdaniem odbiorcy nie będą wyglądać atrakcyjnie. Dlatego ozdobienia, dodatkowe elementy czy gotowe szablony z podmienionymi informacjami i obrazami, dodają uroku i budują wrażenie bardzo profesjonalnej strony. Fakt, że jesteś blogerem, nie musi być powodem, do prowadzenia brzydkiej strony, aby tylko była. Nie prowadzisz bloga tylko dla siebie, ale najczęściej dla ludzi. Jeśli chcesz żeby czytelnicy traktowali Cię poważnie, zapewnij nie tylko wartościowe treści, pozytywną atmosferę i regularność, ale również wygląd, który będzie przedstawiać autora, jako profesjonalistę dbającego o szczegóły.

Wpływ komentarzy na SEO i odbiór marki

  • wydłużają stronę, dzięki czemu roboty wyszukiwarek uznają ją, zawierającą więcej treści
  • komentarze wskazują, że treść jest wartościowa
  • dają do zrozumienia, że zdanie czytelnika ma znaczenie

Wygląd bloga i komentarze

         Komentarze na blogu dają naszym czytelnikom możliwość wyrażenia swojego zdania, a przy okazji pokazują, że wokół autora zebrała się zaangażowana społeczność. Niestety przyciągają też hate. Ten ostatni sposób pozostawiania po sobie śladu w Internecie, bywa mocno odrażający i potrafi początkujących twórców zbić do parteru. Możemy z tym walczyć lub ignorować, co nie zmienia fakt, że powinna być możliwość pozostawiania komentarzy na stronie

Ludzie mają prawo nas krytykować, pisać co im się nie podoba i jakie oczekiwania wobec naszych tekstów mają. Komentarze na blogu wpływają na długość strony, pojawiają się w nich często dodatkowe słowa kluczowe, wpływające na pozycjonowanie naszego bloga w wyszukiwarkach (SEO). Dodatkowym atutem komentarzy jest to, że dzięki nim nasz blog dostaje kolejną wartość.

Jeśli znasz system komentarzy Disqus, to wiesz, że pomimo swoich wad i masy uwag wśród blogerów, jest jednym z najlepszych systemów do komentarzy na stronach internetowych. Niestety komentarze nie znajdują się na Twoim blogu, a przy tym wtyczka musi załadować dostępne komentarze (obciążając czas ładowania). W niewielkim stopniu wpływa na odwiedziny na naszej stronie, ale osobiście odradzam jego stosowanie. Jeśli na Twojej stronie komentarze nie prezentują się najlepiej, skorzystaj z wtyczki wpDiscuz.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

Shopping Cart
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy