W jaki sposób utworzyć nowy czat grupowy na Instagramie? Jak stworzyć grupy na Instagramie! Instrukcja krok po kroku!

Czy można twozyć grupy na Instagramie?

W jaki sposób utworzyć nowy czat grupowy na Instagramie? Jak stworzyć grupy na Instagramie! Instrukcja krok po kroku!

Czy na Instagramie jest możliwość stworzenia grupy? Jak działa grupowy chat i w jaki sposób można go wykorzystać? Sprawdź do czego może przydać Ci się grupa w IG! Pytany jestem, czy na Instagramie jest możliwość stworzenia grupy. Jeżeli chodzi o Facebook, tam możemy tworzyć grupy i nimi zarządzać. Mamy dostęp do szeregu opcji i możliwości konfiguracyjnych. Jej członkowie (w zależności od ustawień), mają możliwość publikacji własnych postów, linków, zdjęć, itd.

         Jeżeli mamy swoją grupę wsparcia na blogu albo osoby chętnie wspierające wzajemnie działania, możemy utworzyć taką grupę, aby dzielić się spostrzeżeniami, trikami i innymi wartościowymi treściami, w celu wzajemnego rozwoju i pozyskiwania wiedzy na temat kanału jakim jest Instagram.

         Ze znajomymi możemy wymieniać się w ten sposób tym co nas rozbawiło lub wzruszyło. Szczerze mówiąc nie muszą to być znajomi, ani nikt kogo osobiście znamy. Ważne aby osoby chętnie się angażowały i nie wstydziły działać w takim miejscu.

         Obecnie załoga IG nie informuje o takiej opcji w popularnym portalu Instagram, a tym bardziej nie jest jeszcze taki pomysł dopracowany. Co mam na myśli? Na Instagramie obecnie nie mamy rozwiniętych grup, ale to nie powód aby się nie smucić. Mamy inne opcje, które możemy wykorzystać jako ich zamiennik!

         Jak wygląda Instagram i w jaki sposób korzystać z Instagrama? Podstawowe opcje i możliwości aplikacji oraz o sposób w jaki warto publikować swoje zdjęcia! Z Instagrama korzysta podobno prawie 700 milionów użytkowników. I chociaż dla większości te opcje wydają się wręcz banalne, na początku również dla mnie były nieznane. Dlatego krok po kroku tłumaczę poszczególne opcje i wyjaśniam do czego służą.

Wysyłanie wiadomości do znajomych poprzez Instagram

Aby wysłać wiadomość do kogoś z grona naszych znajomych, potrzebujemy wybrać ikonę strzałki w prawym górnym rogu ekranu (czarna ramka). Wszelkie opcje są dość proste, zatem nie przedłużając przejdźmy dalej.

         Jesteśmy ponownie na stronie głównej naszego konta w Instagramie (pomarańczowa ramka). Stąd przejdźmy do powiadomień (różowa ramka).

         Tam właśnie możemy znaleźć najnowsze reakcje odnośnie naszych działań w serwisie Instagram. Kto nas zaobserwował, polubił zdjęcie czy skomentował najnowsze posty. Właśnie tutaj możemy zobaczyć, że zaobserwowała mnie autorka bloga Białystok Subiektywnie czy Karol który polubił jedno z moich zdjęć. Stąd też możemy przejść do profili, aby odwzajemnić reakcję oraz poznać swoich obserwatorów czy ludzi, którzy chociaż przez moment zainteresowali się naszym profilem i tym co na nim publikujemy.

         Aby przejść do naszego profilu, musimy wybrać ikonę wypełnionej postaci (ramka niebieska). Widzimy tutaj ile opublikowaliśmy postów (niektóre zdjęcia możemy publikować seriami. Czyli może zmieścić się kilka zdjęć, ale jako jeden post – obramowanie niebieskie), liczbę obserwujących nas ludzi (obramowanie fioletowe) i ile osób my obserwujemy (obramowanie zielone). W profilu mamy również możliwość napisania o sobie (ramka żółta). Również zamieszczenia linku przykładowo do swojej strony internetowej. Dostępne są również opcje łączenia ze stroną na Facebooku w celu przestawienia swojego konta na firmowe. Dzięki temu mamy dostęp do statystyk i wielu innych przydatnych opcji.

         Może ten podpunkt wydawać się zbędny, bo w końcu to jest podstawowy cel istnienia aplikacji. Chciałbym jednak o tym opowiedzieć. W pierwszej kolejności możemy wybrać zdjęcie z albumu wprost z programu. Aby to uczynić wybieramy opcję oznaczoną czerwoną ramką i kierujemy się do pozycji „Galeria” oznaczone tym samym kolorem. Tutaj mamy możliwość natychmiastowego zrobienia zdjęcia i edycji bezpośrednio w programie. Podobnie nagrania filmu.

Masz z czymś problem?

Chcesz zaoszczędzić czas lub zlecić to zadanie profesjonalistom? Napisz do nas, abyśmy pomogli Ci w wyzwaniach ze stroną internetową lub social-media. Nasz zespół czeka na Twoją wiadomość.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie z tego tekstu. 🙂 Jeśli nie, zapraszam do komentarzy poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Zwiększ efektywność swoich działań!

Darmowe porady i wskazówki z dziedzin

● porady dotyczące działań marketingowych

● metody, dzięki którym zaoszczędzisz

● rozwiązania, które działają

Checklista dla firm (najczęstsze błędy w marketingu)

Wybierz listę

Lists

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, zawartych w Polityce prywatności.

Shopping Cart
Social media Reklama Strony WWW
Efekty Godziny pracy